У Новомосковську рецидивіст-грабіжник отримав 8 років колонії за розбійний напад на місцевий магазин. Чоловік свою провину не визнав, заявивши, що інкримінований йому злочин він не скоював. Про це йдеться у вироку міськрайонного суду від 21 грудня.
Схоже, цього разу новорічним святам в Україні бракуватиме снігу й легенького морозу. Синоптики обіцяють невеличкий плюс у повітрі і дрібний дощ на голову. Принаймі, на Лівобережжі. Втім, нині погода мінливіша за синоптичні прогнози...
У Павлограді власникам і персоналу магазинів, ресторанів, їдалень і кав`ярень, інших закладів громадського обслуговування рекомендовано спілкуватися з клієнтами державною мовою. За певними винятками. Таке рішення прийняла 26 грудня міська рада.
У Новомосковську суд амністував колишнього поліцейського спецпризначенця, якого визнав винним у скоєнні смертельного ДТП. Екс-поліціянт залишився на волі, але змушений тепер сплатити потерпілим 700 тисяч гривень.
У Лозовій місцеві патріоти разом із харківськими однодумцями провели урочисте вшанування пам`яті українських героїв, які 100 років тому захищали ці землі від загонів більшовиків і поклали свої голови. Акція проходила в міському парку «Перемоги», де встановлено пам’ятний Хрест на честь Героїв України 1917-1921років.
«Русский мир» в головах павлоградців нікуди не зникав. Тут, як кажуть, і до ворожки не ходи – соцмережі й Гугл все розкажуть. На фоні нещодавнього акту вандалізму на могилах воїнів-земляків майже непомітною залишилась поява на сторінці місцевих петицій ідеї, автор якої фактично ставить під сумнів існування України як держави.
У Новомосковську суд покарав і одразу амністував водія іномарки, з вини якого кермувальник іншої машини і його пасажирка отримали числені переломи. Підсудний своєї провини не визнав, переклавши відповідальність на… комунальників.
Павлоград провів в останню путь свого 15-го воїна. 20 грудня від кулі ворожого снайпера під Авдіївкою загинув 24-річний десантник Андрій Борисенко. У п’ятницю, 22 грудня, сотні земляків прийшли до його будинку, аби віддати останні почесті захисникові. Побратими бійця вже пообіцяли «відпрацювати» його вбивцю. Вони кажуть, що ця особа вже встановлена.
Судова тяганина з нашими комунальниками багатьом вважається справою невдячною і не вартою витраченого часу й нервів. Іншої думки дотримується пенсіонер із Павлограда Володимир Турбінін. Чоловік вже більше року судиться з КП «Павлоградводоканал» стосовно повірки домашнього лічильника і боргу, яке йому виставило підприємство за надані послуги.
Мешканець Донеччини, який влітку цього року гостював у рідні в Новомосковському районі, опинився на лаві підсудних. Служителі Феміди визнали його винним у скоєнні розбійного нападу на місцеву пошту і відправили в колонію. Про це йдеться у вироку міськрайонного суду від 13 грудня 2017 року.
Павлоград втратив свого 15-го захисника і героя. 20 грудня на сторінці ГО "Павлоградське об'єднання воїнів учасників АТО і волонтерів "Патріот" у Фейсбук з`явилася інформація про загибель 24-річного мешканця міста, десантника 25-ї ОПДБр Андрія Борисенка. Воїн загинув від кулі снайпера під Авдіївкою на Донеччині…
У Новомосковську чоловік, якого суд визнав винним у незаконному поводженні зі зброєю і розбійному нападі на місцевий магазин, отримав понад 7 років позбавлення волі. Чоловік свою провину в розбої заперечив. Про це йдеться у вироку міськрайонного суду від 11 грудня.
Громадська організація «Павлоградський Легіон», котра об`єднує в своїх лавах ветеранів АТО, просить міську владу допомогти їй, організації, з оплатою комунальних послуг. Їхня загальна вартість складає 30 тис. грн. Про це йшлося 19 грудня на спільному засіданні депутатських комісій міськради.
Мешканець села В і льне Новомосковського району опинився на лаві підсудних, обікравши влітку 2017 року двох своїх односельців. Чоловік свою провину визнав і висловив каяття.
У Новомосковську суд покарав жінку-опікуншу, яка знущалася над маленькою дитиною. Підсудна свою провину визнала, але частково. Про це йдеться у вироку міськрайонного суду від 7 грудня.
Свинячий грип чи його різновиди у цьому сезоні не загрожуватимуть павлоградцям. Однак варто остерігатися вже традиційних штамів вірусного захворювання і не займатися самолікуванням. Про це повідомила 14 грудня журналістам головна лікарка міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.
Мер Павлограда пропонує в десятки разів збільшити суми преміювання місцевих спортсменів, які здобувають золоті нагороди на всесвітніх змаганнях. Свою пропозицію Анатолій Вершина висловив 13 грудня під час засідання міськвиконкому.
Павлоградські кінологи завоювали 4 золотих нагороди на національних змаганнях з аджиліті. Переможні трофеї здобули Олександр Лісніченко у парі з дворнягою Бімом і 10-річний Святослав Кожурін, який виступав зі своєю вихованицею Бестією породи шелті і бордер коллі Крюгером.
Якось у редакції одного видання, де мені пощастило 10 років працювати, з'явилася залітна панянка. У буквальному сенсі, оскільки залетіла вона у вікно, до дизайнерів - уся така різнобарвна, скуйовджена і, як нам здалося, безутішно самотня.
У Новомосковську суд виправдав двох чоловіків, яких поліція звинувачувала в незаконній порубці лісу. На думку служителів Феміди, слідство не змогло довести провину підсудних в інкримінованому злочині. Про це йдеться у вироку міськрайонного суду від 28 листопада.
У Петропавлівці суд відправив на 2 роки в колонію чоловіка, який застрелив із мисливської рушниці хлопця. Чоловік пояснив, що вбивати потерпілого не хотів, лише намагався затримати злочинця, адже той, мовляв, нишпорив у чужому гаражі. Про це йдеться у вироку районного суду від 28 листопада.
У Павлограді вихованці секції скелелазання ФСК ім. Шкуренка і їхні тернівські ровесники виборювали звання найшвидшого скелелаза. Черговий, вже 5-й, Кубок міста проходив 2-3 грудня на базі спортивного комплексу. Про це розповів тренер ФСК Андрій Суворкін.
У Павлограді спортсмени, котрі мають певні вади здоров ` я, 2 грудня провели змагання, присвячені міжнародному дню людей з інвалідністю. Також 10 найкращих спортсменів міста, котрі належать до цієї категорії, отримали нагороди від організаторів і гостей.
Поліція Новомосковська розслідує факт смерті хворого, мешканця цього міста, який помер у реанімаційному відділені обласної лікарні. 27 листопада слідчі отримали дозвіл на доступ до історії хвороби померлого. Про це йдеться в ухвалі міськрайонного суду, який розглядав клопотання правоохоронців.
Що таке пряма демократія, павлоградцям, імовірно, ще тільки належить дізнатися. А ось мешканці Житомира вже другий рік поспіль користуються її перевагами, зокрема, в управлінні міськими фінансами. Тут діє громадський проект під назвою «Бюджет участі».
Спортсмени з Тернівки стали переможцями й призерами Кубку України з бойових мистецтв « Комбат Самозахист ICO» . У Запоріжжі, де 25-26 листопада проходили ці змагання, вихованці тернівського МСК «Вимпел» завоювали 4 золотих і одну срібну медалі.
У Новомосковську суд 27 листопада відправив до колонії молодика-рецидивіста, якого визнав винним у пограбуванні дівчини взимку 2016 року. Парубок, у якого за плечима вже є кілька судимостей за тяжкі злочини, своєї провини не визнав.
Вихованці павлоградської ДЮСШ і спортивно-оздоровчого комплексу «Центр» , котрі переможно виступили на нещодавній світовій першості з кікбоксингу (версія WTKA ) в Італії, стали стипендіатами міського голови. В четвер, 30 листопада, відбулося урочисте вручення сертифікатів провідним спортсменам міста.
Якби павлоградці не були байдужими до свого життя і здоров ` я, у місті вже не було б епідемії ВІЛ-СНІД. Принаймі, так вважають місцеві фахівці, котрі займаються профілактикою небезпечного захворювання. Нині на 107-тисячний Павлоград припадає 824 хворих із вірусом імунодефіциту.
У селі Богданівка Павлоградського району пенсіонер побив імовірного крадія. За кілька годин той помер від травм. Пенсіонера затримали і тепер підозрюють у вбивстві з необережності. Про це йдеться в ухвалі суду від 20 листопада.
Поліція Павлограда оголосила в розшук, а згодом і затримала молодика, якого підозрює у груповому хуліганстві із застосуванням травматичної зброї. Факт злочину зафіксований 7 вересня 2017 року. Про це йдеться в ухвалі міськрайонного суду від 22 листопада.
У Новомосковському районі підприємець придбав підроблену горілку і вже почав її продавати пляшками і на розлив. У справу втрутилися правоохоронці. А 20 листопада міськрайонний суд виніс обвинуваченому свій вирок. Підприємець свою провину визнав.
Павлоградці вдруге протягом року, використовуючи електронні петиції, звертаються до міської влади з проханням термінового вирішити проблему безпритульних тварин. На початку листопада на павлоградській сторінці сайту «Єдина система місцевих петицій» з'явилася відповідна ініціатива за авторством Бориса Нагорного.
У Першотравенську суд покарав молодика, який влітку цього року зламав щелепу своєму землякові. Підсудний свою провину визнав і пояснив, що того дня був п’яний, тож не пам’ятає, навіщо він вдарив незнайомця.
У Новомосковську суд 15 листопада виправдав мешканку Васильківського району, яку прокуратура звинувачувала у розбійному нападі на пенсіонерку. Вивчивши надані слідством докази, служителі Феміди не знайшли підтвердження провини підсудної.
Преображенську парафію (м. Лозова) Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ відвідав священик Павло Кущ. 26 листопада він провів Літургію, сповідав і причастив усіх бажаючих вірян.
У Лозовій кількадесят активістів, ветеранів АТО, патріотично налаштованих містян публічно і неформально вшанували пам`ять українців, котрі загинули в роки радянських Голодоморів.
На жаль, Голодомор 1932-1933 років – це не лише наше трагічне минуле, а й нереалізоване сьогодення. Бо ми й досі, на підсвідомому рівні, переживаємо наслідки постгеноцидного синдрому, що вкорінився в кількох поколіннях українців через тотальне винищення мільйонів їхніх пращурів. Втім, дослідники теми сподіваються, що знання правди про минулі жахіття і час вилікують нашу національну свідомість.
Свого часу краєзнавці Західного Донбасу провели колосальну роботу - вони записали спогади чималої кількості земляків, які пережили Голодомор 1932-1933 років. Незважаючи на свою суб'єктивність ці свідчення стали яскравою ілюстрацією до тих даних, які встигли назбирати і проаналізувати професійні історики.
Ті, хто вбачає в темі Голодомору спробу заплямувати давні "братерські" стосунки України і Росії, закликають не вірити суб'єктивним свідченнями очевидців трагедії 1932-1933 років. Мовляв, людей похилого віку підводить пам'ять, вони схильні фантазувати. У книзі Б. Іванченка "Викорінення" наведено документ, автора якого навряд чи можна звинуватити в будь-яких перебільшеннях і викривленнях. Текст подано мовою оригіналу.
Павлоградс ькі краєзнавці зібрали безліч свідчень жахів Голодомору 1932-1933 років. Ось лише деякі з цих фактів Межіречани із жахом згадують, як міліція відвозила родину людоїдів*** - чоловіка і дружину. Коли їх везли разом і з розчленованим законсервованим у банки тілом, деякі односельці бігли за возом і просили дати їм цього м'яса... За розповідями жителів Богданівки Анни Кутен і Любові Карпенко, під час Голодомору в дитячому притулку, що розташовувався в селі, протягом одного дня померло 16 дітей. У ночі їх повантажили на воза і в ідвезли на цвинтар. Викопали велику яму, притрусили її соломою і скинули туди тіла...
У Новомосковську суд покарав майора поліції, визнавши його винним у хабарництві. Посадовець свою провину теж не заперечував. Про це йдеться у вироку від 10 листопада 2017 року.
У Павлограді правоохоронці затримали групу неповнолітніх, котрих підозрюють у побитті випадкових перехожих. Про це 22 листопада повідомив журналістам старший інспектор сектору ювенальної превенції Павлоградського відділу поліції Андрій Горбатюк.
На Харківщині 51-річний чоловік отримав кілька років позбавлення волі за вбивство домашньої вівчарки. Натомість, 40-річному замовнику розправи суд призначив 3 місяці арешту. Про це 22 листопада повідомила прес-служба обласної прокуратури.
Мер Павлограда обіцяє покарати комунальників, які не слідкують за своєчасним оновленням державних прапорів, встановлених у місті. Зокрема, тих, котрі прикрашають транзитну вулицю Дніпровську і вже частково втратили естетичний вигляд. Своє ставлення до ситуації Анатолій Вершина висловив 21 листопада під час пленарного засідання сесії міськради.
Павлоград 21 листопада офіційно відзначив День Г ідності та С вободи . Заходи, присвячені цьому святові, проходили у сквері Тараса Шевченка. О 16.00 тут зібралися очільники міста, депутати і службовці, громадські активісти.
Депутати Павлоградської міськради більшістю голосів фактично відмовили у приватизації комунальних будівель у центрі міста їхньому теперішньому орендарю – бізнесмену Георгію Масленнікову. Нині прокуратура звинувачує його у низці службових злочинів. Голосування за проект рішення щодо приватизації відбулося 21 листопада під час пленарного засіданні сесії.
Мешканця Новомосковська засудили до 200 годин громадських робіт. Служителі Феміди визнали чоловіка винним у завданні незначних травм своєму знайомому. Втім, сам обвинувачений власної провини в інкримінованому злочині не визнав.
У Петропавлівці двоє чоловіків, котрі були «під мухою», добряче посварилися, а далі один із них притулив до спини іншого розпечену праску. Конфлікт приятелів розбирав суд, який і виніс вердикт у цій банальній і водночас пікантній справі.