Остання публікація

Павлоградський богатир знову став рекордсменом світу

Зображення
Силач-ветеран із Павлограда Юрій Деніченко встановив 2 світових рекорди і став абсолютним чемпіоном світу з гирьового спорту. Змагання, які принесли йому успіх, проходили 3 і 4 липня в Афінах (Греція).

Українську рекомендувати. У Павлограді хочуть впровадити державну мову в громадських закладах


У Павлограді власникам і персоналу магазинів, ресторанів, їдалень і кав`ярень, інших закладів громадського обслуговування рекомендовано спілкуватися з клієнтами державною мовою. За певними винятками. Таке рішення прийняла 26 грудня міська рада.

Автором пропозиції стала фракція партії «Самопоміч» на чолі з Ігорем Зінько. Зі своєю ініціативою її представники звернулися до мера ще 6 листопада. Під час пленарного засідання сесії очільник фракції назвав «мовний» проект рішення стратегічним і розрахованим на тривалий час. За словами І. Зінька, його прийняття має продемонструвати позицію міськради стосовно реалізації у Павлограді державної мовної політики. У проекті рішення міської ради, зокрема, йшлося: «Рекомендувати, що на території міста Павлограда всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, інформація для споживачів товарів і послуг виконується державною момвою і, на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою. Зазначене правило не поширюється на офіційні представництва міжнародних організацій, розташованих у місті Павлограді. Знаки для товарів і послуг наводяться в господарському і публічному обігу у такому вигляді, в якому їм надана правова охорона відповідно до законодавства України.

Рекомендувати, що у місті Павлограді у всіх сферах громадського обслуговування при реалізації товарів і наданні послуг першочергово використовується державна мова. Одночасно з державною мовою на прохання споживача суб`єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову для повного донесення інформації про товари і послуги та для належного обслуговування споживачів. У всіх закладах сфери громадського харчування рекомендована наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів персоналу рекомендується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надавати меню будь-якою іншою мовою (за наявності)». Згідно з проектом, міськрада доручала міськвиконкому провести роз`яснювальну роботу серед суб`єктів господарювання. А контроль за виконанням свого рішення депутати покладали на дві постійні комісії, очолювані представниками «Блоку Петра Порошенка» і «УКРОПу».


Під час обговорення проекту голова бюджетної комісії Андрій Чернецький (фракція «Оппозиційного блоку») зазначив: «Я хочу, щоб усі розуміли, що це рішення в жодному разі не спрямоване на розкол суспільства. Ні в якому разі. Але ми також повинні розуміти, що живемо в Україні, і тому такими кроками, які не ділять суспільство на білих-червоних або ще якихось..., поступово повинні прийти до цього. Тому запропоновано було «рекомендувати» (замість «встановити» - прим. авт.). А за якийсь час повернемось і розглянемо, що ці рекомендувальні рішення приносять, яку користь...» У підсумку, переважна більшість присутніх депутатів підтримали запропонований проект. Лише 1 обранець проголосував проти, а 2 – утримались.

Олекса Сурай для www.5632.com.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хроніки ковідного стаціонару. Зі щоденника пацієнта

Лікар-ортопед Костянтин Кравченко: «За своє здоров'я варто боротися»

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?