Перейти до основного вмісту

Павлоградці вибороли міні-гранти і тепер будуть покращувати своє місто


Павлоградці доводять, що за фінансової підтримки бізнесу і місцевого бюджету здатні власноруч змінювати своє місто на краще. Зокрема, про це свідчать щорічне збільшення кількості переможців конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками». За 5 років, доки існує цей проект, їх стало удвічі більше.


У середу, 19 липня, цьогорічні переможці конкурсу отримали грошові сертифікати на реалізацію своїх ініціатив. Найкращими з 54 поданих заявок-проектів стали 28. Вони передбачають створення дитячих і спортивних майданчиків, благоустрій прибудинкових територій і модернізацію житла, організацію притулку для безпритульних тварин, розвиток краєзнавства, культурно-духовної сфери, дитячого і молодіжного дозвілля тощо.

Під час вручення сертифікатів присутній на церемонії мер Анатолій Вершина нагадав, що цього року фонд конкурсу склав понад 3,5 млн грн., з них більше 800 тис. грн. надала компанія ДТЕК, 400 тис. грн. – міський бюджет, а майже третину (2,3 млн грн.) зібрали ініціативні групи і бізнесмени-меценати. «Я завжди говорю, що ніхто крім нас наше місто не зробить», - сказав міський голова і дорікнув тим бізнесменам і підприємствам, які не поспішають ставати соціальними партнерами міста і його мешканців

Як зазначила регіональний представник ДТЕК Олена Коновалова, цього разу конкурс міні-грантів, започаткований 5 років тому, отримав нову назву – «Громада своїми руками» (досі він звався «Місто своїми руками»). Це пов’язано з тим, що участь у проекті тепер беруть не лише міста, а й сільські території та новостворені територіальні громади. О. Коновалова перерахувала й інші нововведення, що відбулися в рамках конкурсу за останній рік. Вона також нагадала, що в 2012 році бажаючих взяти участь у конкурсі було 27, а нині лише самих переможців – 28, що, на думку О. Коновалової, свідчить про успіх проекту. Інший представник компанії, депутат Павлоградської міськради Андрій Чернецький, повідомив, що проект охоплює 45 територій, де розташовані підприємства ДТЕК. Щороку частка компанії у конкурсному фонді зростає, сьогодні вона становить 11,5 млн грн., лише в межах Західного Донбасу – це 3 млн грн..

Наша довідка

Конкурс міні-грантів «Громада своїми руками» стартував у 2013 році за підтримки ДТЕК, його учасниками виступають громадські організації і об`єднання громадян. Філософією проекту є не лише фінансова підтримка громадських ініціатив, а й стимулювання мешканців до самоорганізації і створення комфортного середовища довкола себе власними руками.


Олекса Сурай для www.5632.com.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Кубок, гільза і донати. У Львові змагалися найдотепніші

  Київські студенти стали володарями кубку регіонального фестивалю гумору. А одному з глядачів дістався почесний сувенір від 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ ЗСУ. Сама ж бригада отримала 100 тисяч гривень благодійних коштів на FPV -дрони. І все це відбувалося на «Студентській Лізі Сміху м. Львів».

Лікар-ортопед Костянтин Кравченко: «За своє здоров'я варто боротися»

Дистанційна робота вдома під час карантину справила злий жарт із нашим хребтом. Особливо це торкнулося тих, хто й раніше не надто дружив із фізкультурою. Почастішали раптові простріли в спині, з'явилися головні болі, стали німіти руки або ноги. Виявилося, до цього можуть призвести не лише надмірні фізичні навантаження, але й наша малорухливість.