Остання публікація

«Сукні для донечок – моя мистецька гордість!»

Зображення
Аби створити з бісеру портрет вигаданої красуні, Тетяні довелося використати понад півмільйона дрібних намистинок. Кожну вона вправно пришила до полотна тонесенькою ниткою – точно за схематичним малюнком. Над своїм шедевром майстриня працювала 3 місяці. У повсякденному житті Тетяна виконує фізично важку роботу, а рукоділля з витонченою технікою вважає для себе розрадою.

У павлоградському містечку для переселенців вдвічі зросла плата за комунальні послуги (відео)


Мешканцям транзитного містечка для вимушених переселенців, розташованого в Павлограді, доведеться щомісяця сплачувати за комунальні послуги вдвічі більшу суму, ніж досі. Замість 150 грн. з однієї людини вони платитимуть 280 грн. Таке рішення прийняли 11 липня депутати Павлоградської міськради.

Дискусії щодо збільшення «квартплати» для переселенців транзитного містечка під час пленарного засіданні сесії не виникало. Тижнем раніше, 4 липня, автори проекту виклали народним обранцям свої аргументи стосовно зміни розміру вартості проживання, про що вже писали журналісти www.5632.com.ua.

Зокрема, як пояснила тоді депутатам виконуюча обов’язки керівника міського відділу обліку комунального майна і житлової площі Вікторія Гребенюк, проживання однієї людини у транзитному містечку коштує понад 740 грн. щомісяця. Його мешканці вже третій рік поспіль сплачують 150 грн., решту витрат покриває міський бюджет. При цьому енерговитрати на утримання містечка, де встановлені електроопалення і електроплити, регулярно зростають.

«У цьому році ми вже витратили на ці цілі 1 млн 542 тис. грн.. Крім того, до кінця року нам потрібно буде ще 1 млн 895 тис. грн.», - сказала В. Гребенюк. Вона зазначила, що збільшення тарифу на 130 грн. з особи дозволить міському бюджету зекономити протягом року понад 500 тис. грн. Вікторія Гребенюк також повідомила, що станом на 4 липня у транзитному містечку мешкає 358 вимушених переселенців із окупованих та прифронтових територій, в тому числі 25 дітей.


За словами виконуючої обов’язки керівника відділу, модульне містечко розраховане на проживання у ньому людини протягом 3 місяців з правом продовження цього терміну до 6 місяців. «Однак у нас вони живуть вже третій рік», - повідомила В. Гребенюк. Під час обговорення питання депутати запропонували секретаріату звернутися до ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» з пропозицією переглянути тариф на електроенергію для мешканців транзитного містечка. Також депутати підняли питання про перетворення містечка у соціальне житло і можливість надання державою субсидій на оплату комунальних послуг для переселенців. Натомість, представники міськвиконкому зазначили, що для отримання субсидії переселенці мають зареєструватися, що автоматично скасує їхні соціальний статус і позбавить пільг.

Нагадаємо, транзитне модульне містечко для тимчасово переміщених осіб відкрилося у Павлограді 13 лютого 2015 року. Воно складається з кількох великих житлових блоків і 13 будиночків і розраховане на 640 ліжко-місць. Містечко збудоване в 2014 році за ініціативою уряду Німеччини і за кошти платників податків цієї країни. 29 грудня 2014 року Павлоград прийняв модульне містечко у комунальну власність.

Олекса Сурай спеціально для www.5632.com.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хроніки ковідного стаціонару. Зі щоденника пацієнта

Лікар-ортопед Костянтин Кравченко: «За своє здоров'я варто боротися»

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?