Остання публікація

Нотатки з війни | "Місцевих війна загартувала"

Зображення
Сільською вулицею прямує немолода жінка. Поруч неї човгає хлопчина років восьми. Вочевидь, онук.

Павлоградців закликають берегти своє серце і судини


Серед павлоградців щороку зростає кількість хворих на інфаркт чи інсульт. Також усе більше містян помирають від цих хвороб. Медики нагадують, що у 70-80% випадків порушення роботи серця і судин можна попередити, якщо вчасно реагувати на небезпечні симптоми.

Про це повідомила журналістам під час прес-конференції 27 вересня завідувачка кардіологічним відділенням міської лікарні №4 Тетяна Ткаченко. За словами лікаря, якщо протягом 9 місяців минулого року у відділенні пролікувалося 748 пацієнтів, то вже у 2017 році їхня кількість зросла до 830 осіб. Також збільшилися і показники смертності від небезпечних хвороб. Зокрема, за 9 місяців 2016 року в Павлограді смертність від інфаркту становила 8,7 на 10 тисяч населення, а вже у 2017 році – 11 на 10 тисяч чоловік. Втім, обласний показник ще вищий – 12,6 на 10 тисяч осіб.

«Від хвороб серця і судин помирає стільки людей, скільки від СНІДа, рака й інших хвороб, разом узятих. На думку Всесвітньої федерації серця, 80% випадків смерті від інфарктів і інсультів можна попередити. За умови, якщо тримати під контролем основні фактори ризику розвитку цих хвороб. Це – куріння, нездорове харчування, низька фізична активність», - зазначила Тетяна Немикіна. За її словами, аби убезпечити себе від ризиків, пов`язаних із розвитком серцево-судинних хвороб, треба знати і контролювати свій кров`яний тиск, рівень цукру і холестерину в крові, загалом, позбутися шкідливих звичок і вести здоровий спосіб життя. На жаль, павлоградці цього не роблять, констатувала лікар.

Вона також повідомила, що на базі четвертої міськлікарні ургентної допомоги є всі можливості для повноцінної діагностики і лікування ускладень хвороб серця і судин. Зокрема, це й методика тромолізісу, яку павлоградські лікарі використовують вже кілька років. Тромболітична терапія є поширеним в світі методом лікування ішемічних інсультів і інфарктів міокарда, що полягає в розчиненні тромбу в кровоносних судинах за допомогою спеціального препарата. Протягом 9 місяців цього року цю безкоштовну для пацієнтів терапію пройшли 39 хворих. Т. Ткаченко також повідомила, що з понеділка, 2 жовтня, в громадських місцях Павлограда в рамках тижневої акції працюватимуть пункти вимірювання артеріального тиску.

Наша довідка:

Інфаркт міокарда – це крайній ступінь ішемічної хвороби серця, який характеризується розвитком ішемічного некрозу ділянки міокарда, що виник внаслідок абсолютної або відносної недостатності кровопостачання у цій ділянці. Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу, що призводить до пошкодження тканини головного мозку. Після перенесеного інсульту інвалідами стають 80% хворих, при цьому близько 25% потребують стороннього догляду. У 50% тих, хто залишився жити, у наступні 5 років настає повторний інсульт. Після 55 років ризик розвитку інсульту зростає вдвічі зі збільшенням віку на кожні 10 років.

Симптоми інфаркту:

- тиск, дискомфорт чи б іль в області серця і за грудиною, що відда є в шию, руку або спину ;
- запаморочення і непритомність;
- бліда шкіра, рясне потовиділення;
- задишка й нудота.

Перша допомога при інфаркті:

При перших ознаках інфаркту до хворого необхідно в икликати «швидку допомогу» , дати йому нітрогліцерин. Щоправда, р обити це можна лише в тому випадку, якщо раніше ці таблетки призначив лікар. Ні в якому разі не слід приймати нітрогліцерин, призначений для іншої людини .

Симптоми інсульту:

- нестерпний головний біль, який не можна зняти анальгетиками і нестероїдними протизапальними препаратами (нурофен, сіган, рапідол);
- порушення чутливості однієї половини обличчя і однієї руки;
- різке запаморочення, що супроводжується нудотою, блювотою;
- раптове порушення мови;
- проблеми із зором, втрата координації.

Перша допомога при інсульті:

Інсульт відноситься до невідкладних станів, тому в жодному разі не можна зволікати, а необхідно відразу викликати швидку допомогу. Обов'язково треба переконатися, що хворий може дихати. Якщо ви виявили порушення дихання, необхідно звільнити дихальні шляхи, поклавши хворого на бік і очистивши порожнину рота. Якщо хворий втратив свідомість і опинився на підлозі, можна перемістити його в більш зручне положення. Не варто відразу ж починати знижувати артеріальний тиск у хворого. Підвищений тиск у перші години інсульту - це необхідна норма, обумовлена ​​адаптацією головного мозку. Ні в якому разі не варто поїти або годувати хворого. Це може тільки погіршити його стан.

Олекса Сурай для www.5632.com.ua


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно клепати косу. Поради від сільського косаря з Чернігівщини (відео)

Меотида: краса, яку навпіл розірвала війна (відео)

"Істерик ні в кого немає". Як живуть кияни під обстрілами.