Перейти до основного вмісту

Псоріазом у Павлограді хворіють навіть немовлята



Павлоградские діти і підлітки все частіше стають жертвами псоріазу - хвороби, яку в старовину звали "трояндою диявола". Говорячи про проблематику захворювання, медики закликають тих, хто страждає недугою не зневірятися, а оточуючих - пам'ятати, що псоріаз не заразний.
За словами міської лікарки-дерматолога Вікторії Єрьоміної, на обліку шкірно-венерологічного відділення міськлікарні №1 сьогодні перебуває 264 павлоградця з діагнозом псоріаз. «В основному це люди з важкими формами хвороби, яка прогресую, дає рецедиви. Загалом, у Павлограді нараховуються до 3 тисяч хворих на псоріаз. Хворіють жінки й чоловіки, а останнім часом псоріаз помолодшав. Хворіють діти і немовлята», - говорить лікарка.


За словами В. Єрьоміної, псоріаз не є інфекційною хворобою, тож ним не можна заразитися. Ця хвороба має спадковий характер і проявляється у людини внаслідок дії провокуючих факторів: стресів, гормональних змін, зловживання алкоголем, куріння, інфекційних хвороб, дії різних медпрепаратів тощо. Дерматолог говорить, що хвороба може мати різні форми – від легких до тяжких. «На жаль, псоріаз поки що невиліковний, але його можна й слід контролювати, аби мати мінімальні прояви. Тоді хвороба не заважатиме у повсякденному житті», - говорить В.Єрьоміна.

Вона закликає павлоградців не займатися самолікуванням чи просто терпіти хворобу, а звертатися до фахівців. Бо лише вони здатні призначити комплексне лікування, підібрати необхідні препарати з урахуванням особливостей організму. «Є різні методи лікування – від простих, які не у всіх випадках допомагають, до більш сучасних і сильних. Але останні мають і більше побічних наслідків», - підкреслює лікарка.


Говорячи про характер захворювання і труднощі його лікування, В. Єрьоміна зазначає, що хворі на псоріаз часто відчувають фізичний і психологічний дискомфорт. З одного боку, це нестерпний свербіж і постійне лущення шкіри. З іншого - це реакція на візуальні прояви патології. В. Єрьоміна закликає хворих не впадати у відчай. А оточуючих усіляко підтримувати їх. Дерматолог радить містянам, які виявили у себе будь-які підозрілі висипання на шкірі, не займатися самолікуванням, а пройти консультацію у фахівців шкірно-венерологічного відділення Павлоградської міської лікарні №1. (вул. Шевченка, 61; тел. 6-34-05, у робочі дні з 8.00 до 15.00).

Наша довідка

Псоріаз - хронічне неінфекційне захворювання, яке найчастіше проявляється у вигляді сверблячих висипань і лущення шкіри. Ці висипання можуть охоплювати волосяну частину голови, обличчя, коліна і ліктьові суглоби, нижню частину спини. Приблизно у чверті хворих уражаються нігті. Захворювання протікає з періодами загострень і ремісій.

лікування псоріазу

Якщо захворювання щойно дало про себе знати, то цілком можливо, що хворому буде досить приймати профілактичні засоби. Для лікування псоріазу на більш пізніх стадіях сучасна медицина використовує крім різних препаратів кілька специфічних методів: метод холодового впливу; плазмаферез - очищення крові, терапію ультрафіолетом.

Олекса Сурай для www.5632.com.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Кубок, гільза і донати. У Львові змагалися найдотепніші

  Київські студенти стали володарями кубку регіонального фестивалю гумору. А одному з глядачів дістався почесний сувенір від 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ ЗСУ. Сама ж бригада отримала 100 тисяч гривень благодійних коштів на FPV -дрони. І все це відбувалося на «Студентській Лізі Сміху м. Львів».

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.