Перейти до основного вмісту

Молитвами і пірнанням в ополонку павлоградці відзначили свято Хрещення Господнього (відео)


Свято Водохреща є одним із найбільш масових і шанованих серед мешканців Павлограда. Зранку 19 січня до Спаса Нерукотворного Образу кафедрального собору, де о цій порі проходила урочиста літургія, вишикувались черги вірян. Чимало павлоградців не зрадили своїй традиції і відвідали міський пляж у парку Першого травня, аби зануритись у водохресну воду.

Ранкові богослужіння у православних храмах Павлограда розпочалися о 7.30. А вже за кілька годин священники освячували воду, що її містяни принесли до стін своїх церков.


Тим часом, на центральному пляжі зранку почав збиратися люд. О 9.30 сюди прибув отець Віталій, який провів святковий обряд освячення води. Він закликав вірян занурюватись у Вовчу, що цього дня символізує біблійний Йордан, із чистою душею і молитвою. До речі, священики нагадують: пірнати в крижану воду цього дня не обов'язково, адже змиває гріхи і цілющою вважається будь-яка освячена вода.


Серед «моржувальників» журналіст помітив чимало дітей і підлітків. Дехто з них заходив у крижану воду вперше у житті, інші вже мали досвід подібних купань. Одні вбачали у водохресній традиції духовний сенс, другі акцентували увагу на фізичному здоров`ї. Рятувальники слідкували за безпекою учасників святкового дійства і застерігали окремих відчайдухів від прогулянок слизьким берегом. На відміну від минулорічних Водохресних купань цього року погода не дозволила річці вкритися міцною кригою.


Також від самого ранку співробітники Павлоградського управління ДСНС розгорнули на пляжі одразу два намети – для жінок і чоловіків. Тут пірнальники і всі охочі могли зігрітися. Біля одного з наметів чергувала медична сестра. Вона запевнила журналістів, що готова будь-якої миті надати першу медичну допомогу тим, хто її потребуватиме. Між іншим, усім новачкам, котрі планують у майбутньому зануритися в крижану воду, медики радять дотримуватися основних правил безпеки.


Зокрема, за їхніми словами фахівців, в ополонку варто заходити поступово і перебувати там не більше 10 секунд (йдеться, передусім, про новачків). Людям із хронічними захворюваннями на зразок гіпертонії, серцевої слабкості тощо взагалі взагалі не слід ризикувати, пірнаючи у крижану воду. Після цього – хутко на берег. Тут ви маєте розтерти своє тіло рушником, вдягтися і випити склянку гарячого чаю. Також медики не радять перед зануренням у крижану воду наїдатися, а тим більше, вживати для хоробрості алкоголь. Чарочку можна пропустити вже після купань, та й то – вдома. І все ж, варто зігрівати себе не горілкою, коньяком чи навіть глінтвейном. Найліпше випити склянку гарячого і духмяного чаю.


До речі, минулого, 2017-го, року на пляж у цей день прийшло понад 3000 гостей. Із них занурилось у крижану воду 1400 відчайдухів. Таку статистику навів 24 січня під час апаратної наради у міського голови керівник Павлоградського міськрайонного управління ДСНС України в Дніпропетровській області Олександр Міславський.

Наша довідка:

Свято Хрещення Господнього щороку припадає на 19 січня. Цього дня Ісус Христос звернувся до Іоана Хрестителя з проханням охрестити його в річці Йордан. Під час цього дійства на Ісуса з небес зійшов Святий Дух і зазвучав Голос Божий. Він проголосив, що відтепер Ісус Христос є Син Божий.

Олекса Сурай для www.5632.com.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.

Кубок, гільза і донати. У Львові змагалися найдотепніші

  Київські студенти стали володарями кубку регіонального фестивалю гумору. А одному з глядачів дістався почесний сувенір від 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ ЗСУ. Сама ж бригада отримала 100 тисяч гривень благодійних коштів на FPV -дрони. І все це відбувалося на «Студентській Лізі Сміху м. Львів».