Перейти до основного вмісту

На Різдво українці збирали зимові опеньки


Виявляється, гриби можна збирати навіть на Різдво. Мешканка села Булахівка, що на Дніпропетровщині, Валентина Майборода за два дні до свята «вполювала» відеречко зимових опеньків. Каже, вони яскравіші за кольором, ніж осінні, пахнуть фруктами і дуже смачні.

Пані Валентина – досвідчений мисливець за дикорослими грибами. Збирає їх поблизу свого села вже років із 15. Знається на 20-25 їстівних видах. В основному це маслюки, грузді, рядовка. Рідше їй на очі трапляються опеньки, сироїжки, зовсім обмаль вона приносить додому красноголовців чи підберезників. Але і їх знаходить.

- По гриби я ходила востаннє 4 січня, - розповідає жінка. – За 3 кілометри від Булахівки є великий ліс, але я обмежилася ближньою мандрівкою до лісопосадки. Там о цій порі року можна натрапити на зимові опеньки. Вони витинаються на пеньках різних дерев. Зібрала невеличке відеречко. Відварила й законсервувала в банки.

пані Валентина знається на 25 видах їстівних грибів

«Тихе полювання» пані Валентина влаштовує ледь не протягом усього року. Сезон починає у травні і завершує взимку. Каже, що гриби можна збирати навіть під снігом, але щоб їх віднайти, потрібні зусилля.

- Чи не лячно мені збирати? Ні, бо я маю чималий досвід. До того ж узимку мені ще не траплялися отруйні гриби, - пояснює жінка.

За словами пані Валентини, якось вона примітила, що зимові їстівні гриби ростуть саме на деревах і пеньках. Вони відрізняються від своїх літньо-осінніх родичів більш вираженим кольором. Наприклад, грудневі опеньки - яскраво-коричневі.


- А ще вони мають своєрідний фруктовий запах, немов у сушки, - говорить пані Валентина. - Мої рідні в таких випадках жартують: мовляв, будемо пити грибний компот.

За її словами, зі смаковими якостями у цих грибів теж усе гаразд. Ось тільки бігти наступного ранку в ліс із кошиком Валентина Майборода більшості грибних гурманів не радить.

- Якщо ваші знання в цій справі кульгають або ж, навпаки, ви занадто самовпевнені, то дикорослих грибів краще уникайте. Навіть узимку. Ліпше просто милуватися природою, ніж ризикувати життям і здоров`ям. А гриби можна і в магазині купити, - впевнена мешканка Булахівки.


Олександр Шульга

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.

Кубок, гільза і донати. У Львові змагалися найдотепніші

  Київські студенти стали володарями кубку регіонального фестивалю гумору. А одному з глядачів дістався почесний сувенір від 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ ЗСУ. Сама ж бригада отримала 100 тисяч гривень благодійних коштів на FPV -дрони. І все це відбувалося на «Студентській Лізі Сміху м. Львів».