Перейти до основного вмісту

У Павлограді добудовують новий колектор


У 2020 році жителі мікрорайону ім. 18 Вересня у Павлограді зможуть користуватися новим каналізаційним колектором. Стоки спрямовуватимуть на очисні споруди міста. Зараз ці відходи течуть старими трубами на очисний комплекс місцевого хімзаводу. Павлоград платить підприємству за послуги очищення стічної води.

Про завершення будівництва колектора журналістам 26 грудня 2019 року розповів директор КП «Павлоградводоканал» Олександр Карпець. Він повідомив, що 8-кілометрові поліетиленові труби з'єднають каналізаційну насосну станцію №1 і міські очисні споруди. Діаметр труб 300 мм. Вартість будівництва колектора - 29 млн грн, роботи оплачує обласної департамент житлово-комунального господарства і будівництва. Прокладка колектора почалася у вересні 2019 року.


- Зараз стоки з мікрорайону транспортуються дуже старими трубами на очисні споруди хімзаводу, - коментує А. Карпець. - Сам колектор підприємство передало місту років 15-20 тому. Ми платимо хімзаводу за очистку цих стоків понад 150 тис. грн щомісяця. Звичайно, це дуже дорого. І це позначається на загальному тарифі. При будівництві колектора і перенаправленні стоків вартість очищення скоротитися в кілька разів.

За словами директора КП, міські очисні споруди розраховані на переробку 40 тис куб м рідини на добу, а приймають лише 10-12 тисяч кубометрів. Тому комплекс очищення здатний буде щодоби приймати ще 5-6 тис. куб м стоків від жителів мікрорайону ім. 18 Вересня.


- Колектор готовий на 90%, я гадаю, його здадуть вчасно. Потрібно ще зробити «прокол» під залізницею. Зараз підрядники з'єднують поліетиленові труби у траншеї. Ці труби розраховані щонайменше на 50 років експлуатації. Ми забудемо про аварії. Досі наші працівники день і ніч лагодили старий колектор, - сказав Олександр Карпець.

Олександр Шульга, для gazeta-vestnik.com.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Кубок, гільза і донати. У Львові змагалися найдотепніші

  Київські студенти стали володарями кубку регіонального фестивалю гумору. А одному з глядачів дістався почесний сувенір від 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ ЗСУ. Сама ж бригада отримала 100 тисяч гривень благодійних коштів на FPV -дрони. І все це відбувалося на «Студентській Лізі Сміху м. Львів».

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.