Перейти до основного вмісту

Без коней, але у вишиванках


Лозова відсвяткувала 26-у річницю Незалежності України

Три роки тому головним проспектом міста на чолі пішої колони під синьо-жовтим прапором їхали вершники. 26-у річницю Незалежності Лозова святкувала скромніше – коней вже не було, хоча урочиста хода під звуки духового оркестру залишилася. Безліч вишиванок і один єдиний жовто-блакитний прапор, що загубився десь позаду у волонтерських шеренгах.

Напрацьованим традиціям організатори дійства не зрадили: 15-хвилинну ходу продовжили офіційні промови очільників (щоправда, перших осіб міста й району на головному святі країни чомусь не було), народні пісні, гумор, різноманітні інтерактивні конкурси і виставково-ярмарковий колорит. А ще кілька волонтерських наметів, що зосередили в собі усю біль, міць, славу і героїзм сучасних оборонців української Незалежності.







До речі, чи згадали промовці зі сцени про тих, кому вони й усі інші святкувальники мають нині завдячувати своїм веселим настроєм? Чи помовчали вони хвилинку на честь 13-и своїх земляків, котрі загинули на Донбасі, захищаючи Україну? Здається, у контекст свята потрапили досягнення лозівських верстатників і штампувальників, але аж ніяк не звитяги наших фронтовиків і волонтерів…





Втім, приємно вразила кількість вишиванок, що їх вдягнули цього дня містяни. Можливо, то не лише данина красивому тренду, а вже свідоме прагнення ідентифікувати себе з Україною. Хоча б на четвертому році російсько-української війни…

P.S.






Для багатьох лозівських дітлахів експонати сучасної війни на сході – лише забавка і можливість похизуватися на фото. Однак дехто з них розуміє увесь жах, що містять у собі ці «гостинці». Деякі дівчата й хлопчаки, які відвідали намети «атовців» і волонтерів, знають про війну більше за окремих дорослих… 

Олександр Шульга

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.

Як правильно клепати косу. Поради від сільського косаря з Чернігівщини (відео)

Не всі з нас мають бензокосу. Або ж у критично важливий момент вона несподівано глохне. Всяке трапляється. Тож порятунком у таких випадках може стати ручна коса, з якою ще наші пра-пра-прадіди виходили на косовицю. Як підготувати традиційний для селянина інструмент, знає герой цього відео.