Перейти до основного вмісту

Читаємо Тараса Шевченка разом ("Садок вишневий коло хати"). Павлоград


Цікаво, якби Тарас Шевченко жив у 21 столітті, якою була б його поезія? Можливо, її так само роздирали б на шматки, цензурували, звинувачували автора у ксенофобії й дорікали простотою стилю. І водночас щиро захоплювалися б його рядками, читали їх зі сцен і ширили у соцмережах... Хтозна, як би воно було.

Втім, можна сказати напевно, що тогочасному Шевченкові нині не довелося б шукати нових тем і нових акцентів. Його поезія – це про наше сьогодення і про нас із вами...


У Павлограді до дня народження Тараса Шевченка містяни за традицією декламують його вірші. До акції долучилася й Тетяна Верба - редакторка сайту http://tv-news.dp.ua (7 березня 2019 року).

До речі

А чи знаєте ви, що знаменитий Тарасів "Кобзар" із часу свого першого видання у 1840 році, був перекладений більш ніж 100 мовами світу? Загалом поезію Шевченка складають 235 творів – віршів, поем та балад. Окрім двох усі вони написані українською мовою.

Олександр Шульга для tv-news.dp.ua


"Садок вишневий коло хати" (Тарас Шевченко)

Садок вишневий коло хати,
Хрущi над вишнями гудуть,
Плугатарi з плугами йдуть.
Спiвають iдучи дiвчата,
А матерi вечерять ждуть.

Сiм'я вечеря коли хати,
Вечiрня зiронька встає.
Дочка вечерять подає,
А мати хоче научати,
Так соловейко не дає.

Поклала мати коло хати
Маленьких дiточок своїх,
Сама заснула коло їх.
Затихло все, тiльки дiвчата,
Та соловейко не затих.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Лікар-ортопед Костянтин Кравченко: «За своє здоров'я варто боротися»

Дистанційна робота вдома під час карантину справила злий жарт із нашим хребтом. Особливо це торкнулося тих, хто й раніше не надто дружив із фізкультурою. Почастішали раптові простріли в спині, з'явилися головні болі, стали німіти руки або ноги. Виявилося, до цього можуть призвести не лише надмірні фізичні навантаження, але й наша малорухливість.

Кубок, гільза і донати. У Львові змагалися найдотепніші

  Київські студенти стали володарями кубку регіонального фестивалю гумору. А одному з глядачів дістався почесний сувенір від 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ ЗСУ. Сама ж бригада отримала 100 тисяч гривень благодійних коштів на FPV -дрони. І все це відбувалося на «Студентській Лізі Сміху м. Львів».