Остання публікація

Греко-католики Лозової відзначили Трійцю (фото, відео)

Зображення
Лозівські греко-католики разом зі всією православною спільнотою відзначили День П’ятдесятниці (Свято Трійці, в народі – Зелена неділя). Зокрема, в храмі Преображенської парафії УГКЦ 20 червня відбулася урочиста Літургія.

Комуністам і московській церкві таке й не снилося!


Здається, ще недавно таке годі було уявити! Щоб на місці, яке лозівські комуністи впродовж десятиліть вважали чи не головною своєю «скрєпою» і цинічно його експлуатували, одного дня з`явилися два священики – греко-католицький і православний український (Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ). А неподалік вишикувались українські патріоти у військових одностроях і з червоно-чорними прапорами.

Отже, локація на світлинах – Меморіал Слави у Лозовій, збудований ще за радянських часів. Фото зроблені 16 вересня 2018 року під час жалобного молебеню за полеглими лозівчанами – визволителями України часів Другої Світової війни і сучасними її оборонцями.Тут у братській могилі поховані тіла 456 воїнів Радянської Армії, які загинули в боях з гітлерівціми за Лозову. Пам'ять про них місцева радянська еліта привласнила собі і перетворила на знаряддя ідеологічного впливу. Вже за часів Незалежності список головних дієвих осіб на жалобних мітингах біля Меморіалу Слави доповнили священники. Але тільки ті, які представляли УПЦ МП. І лише МП. Втім, інших донедавна у Лозовій і не було… Часи змінюються.
Олександр Шульга

Більше про події, відтворені на фото, читайте тут:
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хроніки ковідного стаціонару. Зі щоденника пацієнта

Лікар-ортопед Костянтин Кравченко: «За своє здоров'я варто боротися»

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?