Літо 2024 року. Південний схід. Покинута хата одного з прифронтових сіл. Хлопці, які тут окопалися, натрапили на клунок зі старими книжками...
Отримати посилання
Facebook
X
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
Як вижити в українському селі? Відеоісторія про пенсіонерку з Чернігівщини
Отримати посилання
Facebook
X
Pinterest
Електронна пошта
Інші додатки
-
Її звати Віра Григорівна, вона пенсіонерка й колишня викладачка університету. Мешкає у Ніжині і доглядає за своєю родовою спадщиною в невеличкому селі біля Прилук. Її обійстя потерпає від злодіїв і наступу дикої природи. Але Віра Григорівна не може залишити напризволяще свою садибу, оскільки вона пов`язує її з кількома поколіннями предків.
Це відеоісторія про те, яким випробуванням піддають себе мешканці української глибинки.
Дистанційна робота вдома під час карантину справила злий жарт із нашим хребтом. Особливо це торкнулося тих, хто й раніше не надто дружив із фізкультурою. Почастішали раптові простріли в спині, з'явилися головні болі, стали німіти руки або ноги. Виявилося, до цього можуть призвести не лише надмірні фізичні навантаження, але й наша малорухливість.
Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.
Мандруючи Україною, вкотре пересвідчуюсь: ми мало знаємо свою домівку. У гонитві за іноземною екзотикою не помічаємо тих цікавинок, які є за два кроки від нас. Національний природний парк «Меотида», розташований на узбережжі Азовського моря неподалік Маріуполя, - одне з таких див. Останнім часом його трохи пошматувала війна, але первісної краси не знищила.
Коментарі
Дописати коментар