Остання публікація

Греко-католики Лозової відзначили Трійцю (фото, відео)

Зображення
Лозівські греко-католики разом зі всією православною спільнотою відзначили День П’ятдесятниці (Свято Трійці, в народі – Зелена неділя). Зокрема, в храмі Преображенської парафії УГКЦ 20 червня відбулася урочиста Літургія.

"Тепер журналістів можна отак виставляти?" (відео) У день свого професійного свята павлоградські журналісти вийшли на акцію протесту проти обмежень у доступі до публічної інформації та на підтримку своїх колег, які зазнають певних утисків від місцевих посадовців.
Приводом для мітингу став останній випадок з редакторкою інтернет-видання http://tv-news.dp.ua Тетяною Вербою, який трапився 18 квітня в міській загальноосвітній школі №19. Ось, що з цього приводу написала в мережі Фейсбук сама журналістка: "Справа в тому, що 18 квітня там обговорювалась тема з приводу святкування у школі 23 лютого. У соцмережах Володимир Бугайов викладав суть конфлікту. Тепер зібрали з цього приводу засідання. Запросили Бугайова, були батьки, директор школи, вчителі, начальник відділу освіти, методист відділу освіти, депутати міської ради, активісти. А от щодо журналіста, то І. Дем'яненко (керівниця міського відділу освіти – авт.) висловилась, що вона особисто проти, але, мовляв, нехай вирішують батьки, і поставили на голосування. Ну, батьки, звичайно, проголосували протии, і мене виставили. Мої доводи, що це комунальний заклад і що я маю право, не допомогли. І чи повинна я у цьому випадку запитувати у когось дозволу? І що, тепер журналістів можна отак виставляти із будь-якого комунального закладу?"


За словами Тетяни Верби, члени міської організації Національної Спілки Журналістів України отримали листа-відповідь від начальника міськво та інших посадовців. Тетяна Верба розповіла, що чиновники фактично виправдали усунення журналістки з батьківських зборів на тій підставі, що, вона, мовляв, стане відком конфидееційної інформації, а її присутність може ознеачати втручання в приватне життя декого з присутніх. Втім, Т. Верба переконана, що, це відписка.


 Акція на підтримку Тетяни Верби розпочалася о 10.30 біля пам`ятника Тарасові Шевченку. Вона зібрала журналістів кількох павлоградських видань. За ходом мітингу спостерігав представник поліції. Представники ЗМІ вказували на неприпустимість порушень професійних прав журналістів, зокрма, щодо доступу до публічної інформації, та нагадали чиновникам про кримінальну відповідальність за перешкоджання журналістській діяльності. По завершенню акції її учасники звернулися з відповідним листом до голови Національної Спілки Журналістів України Миколи ТОміленка, членом якої, до речі, є і Тетяна Верба.


Олександр Шульга

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хроніки ковідного стаціонару. Зі щоденника пацієнта

Лікар-ортопед Костянтин Кравченко: «За своє здоров'я варто боротися»

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?