Перейти до основного вмісту

Британець у лавах 125-ки | Європі слід мати яйця

Чи часто у ваш бойовий підрозділ потрапляє іноземець із потужним мілітарним бекграундом? 125-ка одного такого вже має.

Йому близько 40 років. Він громадянин Великої Британії. Людина з волонтерським і військовим досвідом. Прийшов до нас, рекрутерів 125 бригади, аби служити, чи то пак, воювати проти болотяних зайд.

З міркувань безпеки, ми не називаємо ім’я героя історії, не розповідаємо його біографію та не вказуємо інші демаскуючі факти. Відтак назвемо нашого рекрута Олівером.

За його словами, про Україну і її "теплі" стосунки з ерефією він знав щонайменше з 2014 року. Інформацію отримував від знайомих, котрі на той час перебували в нашій країні. Симпатизував визвольній боротьбі українців.

З початком великої війни Олівер вирішив долучитися до Сил Оборони. Служив як контрактник у підрозділі ССО (Сили спеціальних операцій Збройних сил України), пройшов важкі бої, мав поранення. Після одного з них узяв тимчасовий перепочинок. Але, зрештою, відчув, що мусить повернутися до лав ЗСУ.

Чому 125 бригада? Бо в одному з її підрозділів служить знайомий британця. Олівер хоче реалізувати себе за напрямком БПЛА, оскільки має відповідні знання, навички й досвід. Чоловік певен, що за безпілотними технологіями майбутнє. На своєму прикладі знає, як тяжко буває піхоті, коли вона не прикрита з неба ударними дронами, коли підрозділу бракує «очей» у ворожому тилу. 

Мав шанс служити в підрозділах ЗСУ, сформованих з іноземних громадян, але відмовився від такої перспективи. На думку Олівера, часто-густо іноземці не мають належної (за прикладом українців) мотивації виконувати складні бойові завдання. Натомість, для нього є важливий морально-психологічний чинник військової служби, її світоглядне підґрунтя.

Враження про українських бійців. Переважна більшість їх, каже британець, мотивовані і хоробрі воїни. На противагу росіянам вони не губляться у критичних ситуаціях і дають собі раду.

- Чи зможе Україна перемогти? – питаємо.

- Так, - відповідає Олівер.

- Гаразд, а що, на твою думку, потрібно для цього?

- Більше людей, зброї і підтримки ззовні. Перемога України буде швидшою, якщо Європа матиме "яйця".

- А в нас вони є?

- Без сумніву!

Спілкувався Олександр Шульга, фото ілюстративне (125 обр ТрО СВ ЗСУ) із власного архіву


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Кубок, гільза і донати. У Львові змагалися найдотепніші

  Київські студенти стали володарями кубку регіонального фестивалю гумору. А одному з глядачів дістався почесний сувенір від 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ ЗСУ. Сама ж бригада отримала 100 тисяч гривень благодійних коштів на FPV -дрони. І все це відбувалося на «Студентській Лізі Сміху м. Львів».

Лікар-ортопед Костянтин Кравченко: «За своє здоров'я варто боротися»

Дистанційна робота вдома під час карантину справила злий жарт із нашим хребтом. Особливо це торкнулося тих, хто й раніше не надто дружив із фізкультурою. Почастішали раптові простріли в спині, з'явилися головні болі, стали німіти руки або ноги. Виявилося, до цього можуть призвести не лише надмірні фізичні навантаження, але й наша малорухливість.