Остання публікація

Хроніки ковідного стаціонару. Зі щоденника пацієнта

Зображення
- Перехворіємо всі. Винятків не буде, - переконує медсестричка, імені якої я ще не знаю, але чий голос напевне вже зможу вирізнити з-поміж інших. Так, лише голос і очі. Все інше (привабливе, особливе, інтимне) заховане під щільним і зовні благеньким пластиком. Білосніжним і схожим на скафандр. Дівчата, однак, жаліються: такої паркої одежини вони досі не носили. Але – мусять. Щоправда, все одно хворіють тим клятим ковідом…

Військові однострої, червоно-чорні прапори. У Лозовій 14 жовтня пройшла святкова хода

У Лозовій на Харківщині патріотична громадськість влаштувала ходу до Дня захисника України. Цього року на масовості акції позначився карантин.

Ініціатором акції виступила Лозівська спілка учасників АТО. У середу 14 жовтня під синьо-жовті й червоно-чорні прапори стало близько півсотні містян. Участь у ході взяли ветерани російсько-української війни, бійці Збройних Сил, батьки загиблих героїв, громадські активісти. Вони зібралися о 10.00 у сквері Захисникам України (2-й мікрорайон) і згодом вирушили проспектом Перемоги до однойменного парку.


Більшість учасників були у військових одностроях. Крокуючи містом, вони скандували гасла: «Слава Україні – Героям Слава! та «Слава нації – Смерть ворогам!». До ходи долучилися діти – сини й доньки українських бійців.

За традицією акція продовжилася біля «Гайдамацького хреста», встановленого в парку на честь полеглих тут у грудні 1917 року захисників УНР.Священики місцевих громад УГКЦ о. В’ячеслав Труш та о. Андрій Насінник провели жалобний молебень за героями, котрі в різні часи захищали Україну й віддали за неї своє життя. Хвилиною мовчання присутні вшанували їхню пам'ять. 

На честь Дня захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня козацтва й створення УПА хор Преображенської парафії УГКЦ виконав кілька повстанських пісень.


Учасники акції говорили про історичні уроки боротьби за Україну, сучасні події на фронті й майбутні вибори до Лозівської громади. На завершення акції вони заспівали національний гімн.
Олександр Шульга

Схожі публікації:Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Через спалах коронавірусу Першотравенськ ризикує перетворитися на ще одні Нові Санжари?

Хроніки ковідного стаціонару. Зі щоденника пацієнта

Про українську порцеляну, що вразила московського імператора