Змагання проходили 28-29 березня в Кропивницькому. Участь у них узяли понад 220 спортсменів із багатьох областей України. Львівську збірну представляли 9 бійців різного віку.
«Я виступала в категорії «ветеранів» серед жінок у двох розділах, - говорить Олена. – Це «кік-тест» або тест сили і формальні вправи. Судді оцінювали мою майстерність – зокрема, ударів та силових блоків. Для мене це був дебют, оскільки досі я брала участь у змаганнях з іншого виду бойових мистецтв – дзю-до. У Кропивницькому я завоювала дві золоті нагороди».
Аби потрапити на національну першість, Олена як військовослужбовець мусила використати кілька днів своєї щорічної відпустки. Разом із дружиною на змагання з таеквон-до вирушили її чоловік Олександр і доньки Таня й Соня. Додому вони привезли цілу низку спортивних трофеїв. Збірна Львівщини тоді завоювала 23 медалі. За словами Олени, президент спортивної федерації, під егідою якої проходив чемпіонат, - ветеран ЗСУ. Чимало учасників цих змагань – теж колишні військові. Наприклад, чоловік нашої спортсменки, який у 2022 році був інструктором у 125-й бригаді.
![]() |
родина Олени й Оленксандра Колб на п'єдесталі пошани. Кропивницький 28-29 березня |
«Перемога в чемпіонаті України вивела нас на наступну
сходинку – тепер ми можемо виборювати нагороди на європейському і світовому
рівнях. На жаль, світову першість доведеться пропустити, бо участь у ній є
дорогою для нас. Натомість, на чемпіонат Європи із таеквон-до GTF, який відбудеться у Польщі восени,
ми з чоловіком і доньками плануємо поїхати. Звісно, там вищий рівень, жорсткіша
конкуренція, але шанси на перемогу є», - розмірковує спортсменка.
Олена Колб – багаторазова призерка всеукраїнських змагань із дзю-до. Виступала у складі команди Львівського національного університету ім. І.Франка, в якому вчилася, та за збірну Львівської області. Тема східних єдиноборств – для неї одна з найулюбленіших. Олена добре знається на історії виникнення дзю-до і таеквон-до, на філософії цих бойових мистецтв тощо.
«Насправді, любов до східних єдиноборств у мене виникла в
дитинстві, - згадує львів’янка. – Починала з карате, коли навчалася в школі. Це
були 90-ті роки. Тоді ми, підлітки, захоплювалися фільмами з Брюсом Лі, Ван
Даммом. Вони були нашими кумирами! Якось ми всім класом дружно пішли на секцію,
тренери якої сповідували філософію кіокушинкай карате. Я достатньо довго там займалася.
Вже студенткою хотіла продовжити свої тренування, але у моєму виші була лише
секція карате шотокан карате».
![]() |
молодша донька Соня відпрацьовує удари |
Оскільки ніякий інший стиль цього різновиду єдиноборств, окрім кіокушинкай, Олену не захоплював, вона вчинила радикально – перейшла в дзю-до. Почала виступати на змаганнях. І, до речі, на одному з них познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. Він був її спаринг-партнером. За його ж порадою львів’янка згодом спробувала себе в таеквон-до. Їй сподобалося! Їхні доньки, Таня й Соня теж вивчають це бойове мистецтво.
«Я вважаю, є добрим, коли батьки віддані спорту і показують приклад у родині. Коли кажуть, що діти не читають книжок, то це означає, що саме дорослі байдужі до друкованого слова. Те саме й зі спортом. Разом із доньками ми їздимо на змагання. На чемпіонаті в Кропивницькому Таня виборола «золото» й «срібло», а Соня – два «срібла» й одну «бронзу». Наша сім’я має 7 медалей із 23 командних. Перед поїздкою на чемпіонат Європи з таеквон-до ми маємо виступити на клубній першості України. Сподіваємося - успішно!» - каже Олена.
Посада військового рекрутера спортсменці аж ніяк не заважає.
Навпаки, мотивує завжди підтримувати хорошу фізичну форму, бути взірцем для
чоловіків-військовослужбовців. Олена Колб вважає, що українські захисники
повинні «дружити» зі спортом, прагнути до того, аби бути здоровими і фізично
витривалими.
![]() |
якщо ти військовий, то маєш бути сильним і витривалим, переконана Олена |
«Спорт у військовій службі – це необхідна річ, хоча би на рівні ранкової зарядки, - вважає наша співрозмовниця. - До речі, ми з чоловіком регулярно викладаємо в соцмережі відеозаписи наших занять. Підписникам вони відомі під назвою «Ранковий стакан». Ці відео досить популярні серед військових. Минулого року ми встигли записати 150 випусків, цьогоріч їх уже 61!».
Спілкувався Олександр Шульга, фото з архіву Олени Колб
Коментарі
Дописати коментар