Остання публікація

Життя після людей. Як вимирають села Чернігівщини

Зображення
Екскурсія порожніми й пограбованими садибами схожа на відвідини кладовища. Саме це я відчував, коли робив свій сюжет про напіввимерлий куток одного із сіл Чернігівщини ( Сухополов'янська ОТГ ). Загалом, демографи вважають цю область найстарішою в Україні. На тлі інших вона вимирає дуже швидко.

На Дніпропетровщині адепту «русского міра» дали 3 роки колонії умовно


Мешканець Тернівки, якого співробітники СБУ затримали у вересні 2019 року за підозрою в антиукраїнській пропаганді і закликах до розчленування держави, отримав 3 роки колонії умовно. Про це свідчить вирок міського суду від 21 жовтня.

Згідно з вердиктом, на лаві підсудних опинився сім’янин, батько двох дітей 14-ти й 7 років, працівник великого підприємства. Слідство встановило, що чоловік був учасником щонайменше двох відкритих антиукраїнських груп у заблокованій в Україні російській соцмережі «Одноклассники» - «Днепропетровск – Новорроссия» та «Днепр! Вставай!». В лютому й квітні цього року він розмістив під деякими текстами в цих групах власні коментарі з антидержавними закликами.

Зокрема, 23 лютого під публікацією «Киев пугает украинцев: «Армия России на подходе - если на Украине начнется третий майдан, РФ осуществит военное вторжение» обвинувачений написав:

«Россия просто хочет вернуть в свой состав юго-восток Украины, потому что эта территория исконно Русская!! Донбасс, Днепропетровск или теперь уже благодаря укрофашистам Днепр да и другие города юго-востока должны быть в составе великой России и пора эту территорию возвращать!!! ничего это скоро произойдет, всему свое время Днепропетровск и весь юго-восток за, не сиди сложа руки, а вставай на защиту!!»

А під публікацією «Киев пугает украинцев: «в Днепропетровске ждут освобождения от оккупационной фашистской власти» від 1 квітня підсудний залишив такий коментар:

«Быстрей бы уже пришла Россия и освободила от украинской хунты. Днепропетровск исконно был и будет всегда русским городом, потому что мы едины с Российской Федерацией! Мы все должны действовать решительно, мы должны подниматься на освобождение нашей родины и бороться за освобождения Днепропетровской области и всего юго-востока от укрофашистов! Быстрее мы это вместе сделаем и поднимемся, тем быстрее мы станем страной в составе России!»

Експерти із судової лінгвістики встановили, що в публічних дописах тернівчанина є прямі заклики до антиконституційної зміни меж территорії чи державного кордону України.З вироку відомо, що на стадії досудового розслідування на той час підозрюваний уклав із прокурором угоду про визнання своєї винуватості. Чоловік «беззастережно визнав себе винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України» і погодився на відповідне покарання. 21 жовтня Тернівський міський суд затвердив цю угоду. Він визнав чоловіка винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України і призначив йому 3 роки позбавлення волі, але умовно.

Раніше (11 вересня 2019 року) прес-служба СБУ повідомила, що спецпризначенці викрили на Дніпропетровщині у місті Тернівка інтернет-агітатора, який через російські соціальні мережі поширював антиукраїнську пропаганду. 4 вересня в будинку чоловіка правоохоронці провелик обшук і вилучили комп`ютерну техніку. «Пропагандист, виконуючи завдання своїх російських кураторів, за обіцяну грошову винагороду також розповсюджував з фейкових акаунтів дезінформацію про ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дій української влади», - йшлося у повідомленні СБУ.

Олександр ШУЛЬГА для tv-news.dp.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хроніки ковідного стаціонару. Зі щоденника пацієнта

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Лікар-ортопед Костянтин Кравченко: «За своє здоров'я варто боротися»