Перейти до основного вмісту

Лозівчан учили, як спиняти кров і рятувати поранених

У Лозовій мешканці територіальної громади опановували навички першої долікарської допомоги. Практичний тренінг відбувся 12 лютого на базі спортивного клубу «Фараон». Навчання проводили цивільні та військові медики.

До зали спортклубу суботнього дня завітали понад два десятки лозівчан. Учасниками тренінгу стали люди різного віку та професій.




Ази першої домедичної (долікарської) допомоги викладав лікар анестезіолог і реаніматолог Лозівського територіального медичного об’єднання Денис Пальоха.




Зокрема, він розповів і показав, як правильно оцінити стан постраждалої людини, як зупинити кров при пораненнях її кінцівок, тулуба чи шиї, як слід робити серцево-легеневу реанімацію тощо.




Військовий медик Віталій Кладов та ветеран добровольчого батальйону «Айдар» Юрій Кожухарьов-Волосенко продемонстрували присутнім алгоритм дій при порятунку пораненого бійця за допомогою спеціальної мотузки.


Віталій Кладов показує, як за допомогою мотузки
витягти з під обстрілу пораненого

"Айдарівець" Юрій Кожухарьов-Волосенко про навички 
першої домедичної допомоги в умовах війни

Ініціатором тренінгу виступила Лозівська Спілка учасників АТО/ООС. Її голова Сергій Беседа говорить, що подібні навчання для цивільних мешканців громади Спілка готова організовувати й надалі.


«Я вважаю, що ці знання необхідні кожному. Тим паче, сьогодні, коли є загроза ескалації війни з боку Росії», - певен Сергій Беседа.

Денис Пальоха, лікар анестезіолог і реаніматолог Лозівського ТМО: 

«Гадаю, кожен громадянин повинен володіти навичками першої домедичної допомоги. Адже вони можуть знадобитися не лише за якоїсь надзвичайної ситуації, але і в повсякденному житті. Я маю певний досвід освітніх лекцій, але такого роду тренінг проводжу вперше. Гадаю, подібні заняття слід організовувати регулярно – тоді вони будуть ефективними».

Треніг проводить лікар анестезіолог Денис Пальоха

Ірина Шевченко, керівник Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
 

«Чому я тут? Бо вважаю для себе цікавими і корисними ті знання і вміння, які нам сьогодні продемонстрували фахівці. Гадаю, кожен із нас повинен мати в своєму арсеналі ці навички. Бо ми не знаємо, коли вони нам можуть знадобитися. Тож потрібно бути готовими завжди».

Ірина Шевченко

Роман Авраменко, 16 років, ліцей №10 (Лозова): 

«Я тут, бо хочу навчитися найпростішим навичкам домедичної допомоги. Хочу вміти правильно накладати джут, зупиняти кровотечу. Це важливо і в мирному житті і, особливо, під час бойових дій. Я повинен бути готовий допомагати іншим і знати, як рятувати себе».

Роман Авраменко

Ліза Архипова, 14 років – ліцеїства (Катеринівка): 

«Я прийшла сюди, щоб дізнатися про те, як діяти в надзвичайних ситуаціях, коли мені чи іншим раптом буде потрібна перша домедична допомога. У житті може статися так, що саме ці навички стануть у пригоді. Треба бути готовим до всього».

Ліза Архипова


Олександр Шульга для tv-news.dp.ua

Довідка:

Перша домедична (долікарська) допомога - комплекс медичних заходів, спрямованих на надання медичної допомоги при невідкладних станах, які відмічають на виробництві, у побуті, під час дорожньо-транспортних пригод, катастроф, техногенних аварій та при гострих неврологічних, терапевтичних, хірургічних та термінальних станах.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Кубок, гільза і донати. У Львові змагалися найдотепніші

  Київські студенти стали володарями кубку регіонального фестивалю гумору. А одному з глядачів дістався почесний сувенір від 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ ЗСУ. Сама ж бригада отримала 100 тисяч гривень благодійних коштів на FPV -дрони. І все це відбувалося на «Студентській Лізі Сміху м. Львів».

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.