"Павлоградська Самооборона" відзначила третю річницю свого створення


Активісти громадського формування "Павлоградська Самооборона" відзначили 15 квітня третю річницю з дня створення своєї організації. Одним із лейтмотивів далеко не формальних урочистостей, які пройшли в центрі Павлограда, стала тема єдності всіх патріотів міста перед лицем російської агресії і боротьби з українськими корупціонерами.
 Вранці активісти провели патріотичний автопробіг. Акція стартувала з околиці Павлограда (в'їзд у місто з боку Донецька), де три роки тому силами місцевих жителів був побудований один із перших в Україні блокпостів. Трохи пізніше в сквері імені Тараса Шевченка "самооборонівці" провели урочистий мітинг. Його учасниками стали ветерани АТО, волонтери, депутати міської та обласної рад, духовенство УПЦ КП, "самооборонівці" з інших міст Дніпропетровщини.Перед початком мітингу вихованці військово патріотична клубу "Сокіл" в ході показових виступів продемонстрували свої практичні навички та тактичні знання. Від імені ГФ "Павлоградська Самооборона" керівник штабу організації Сергій Тищенко вручив грамоти всім тим, хто словом і ділом підтримував громадське формування в його почесної місії. Також він передав подяки павлоградським волонтерам від імені військово-цивільної адміністрації Мар'їнки (прифронтове місто в Донецькій області). "Були пропозиції відзначити тут і бійців "Павлоградської Самооборони", але ми будемо домагатися, щоб це зробила сама наша влада", - зауважив С. Тищенко.

Він нагадав присутнім про історію створення громадського формування, про його роль у захисті міста від "русского мира", участі "самооборонівців" в охороні громадського порядку. Своїми спогадами про події трирічної давнини, пов'язані зі створенням і функціонуванням павлоградских блокпостів, цього дня ділилися багато учасників акції. "Зовнішній ворог наступає зі сходу, а є внутрішній ворог, який смокче кров з народа. Це корумповані чиновники, це ті злочинці, які сидять у владі і забирають останні крихти хліба у бабусь, у наших дітей, у нашого майбутнього. І я впевнений, що без перемоги в тилу не може бути перемоги на фронті. Тому треба згадати, як ми билися з супротивником раніше і стати тісніше плечем до плеча ... "- констатував С. Тищенко. Він також повідомив, що за три роки місцева влада так і не спромоглася підтримати активістів, які на волонтерських засадах беруть участь в патрулюванні вулиць, затримують правопорушників.Довідка:

"Павлоградська Самооборона" виникла на хвилі революційних подій взимку 2013/2014 років як неформальна організація добровольців, готових захищати своє місто від місцевих і приїжджих тітушек. З весни 2014 року активісти разом з силовиками стали чергувати на блокпостах при в'їзді в Павлоград, брали участь в охороні важливих об'єктів, затриманні правопорушників. Влітку 2014 року багато активістів пішли на східний фронт захищати Україну (серед "самооборонівців" є загиблі). На початку осені 2014 року "Павлоградська Самооборона" отримала офіційний статус. Сьогодні це громадське формування, кістяк якого складають фронтовики, які пройшли загартування в важких боях на Донбасі. Організація налічує кілька десятків активістів. Частина з них разом з поліцейськими бере участь в патрулюванні вулиць Павлограда.

Олександр Шульга

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

И расстрелянный Тарас Шевченко... (август 2014 года, освобожденный Славянск)

«Мамо, я ж ніколи в житті не літав!» Пам`яті павлоградського десантника Дениса Каменєва

На Харківщині з`явився мурал із портретами загиблих воїнів (оновлено)