Перейти до основного вмісту

Незалежність - від гайдамаків до "Айдара" (фото, відео)

Ця жінка сама підійшла до "айдарівця". І раптом вклонилася. Питала, чи не стрічав там, на війні, її онука...
Лозова відсвяткувала 24-у річницю Незалежності України. Другу за час нинішньої війни.



Це Лозова, Слобожанщина. І це - 24-й День Незалежності

Було майже все те саме, що й торік. Малеча й дорослі у вишиванках, жовто-сині прапори, хода колони під музику духового оркестру, вітальне слово мера зі сцени, за тим українські пісні, а вже надвечір звичайний для Лозової розгуляй - намети з пивом та шашликами.


Цього разу офіційне свято обійшлося без вершників на чолі колони. Натомість, до неї запросили фронтовиків-айдарівців. Щоправда, йшли вони позад міського очільника і його заступників. Ще молоді і вже сиві, схилені і на милицях. Поважно крокував мер, втомлено рухались бойові хлопці…


 Його звати Олександр. Він ветеран тієї війни, що дехто зве АТО. Айдарівець. На День Незалежності його дружина отримала символічну медаль - за те, що чекала, вірила, кохала, підтримувала, гоїла своїм терпінням його рани
.
"Айдарівські" побратими. Вояки й волонтери. "Незалежність - це моє життя", - говорить чоловік з позивним "Ежик". Перед тим, як узяти до рук зброю, пройшов усі українські Майдани.

Він вже другий рік у "Айдарі". Позивний - "Лєший". Додому навідується не часто. Там його чекають дружина, мама й троє діток.



Він поїхав. Вони пішли до Хреста у міському парку – вшанувати пам`ять загиблих під час більшовицької навали у 1917 році українських гайдамак. Ще одних своїх побратимів…




Вони крокували окремо від влади й на сцену не виходили. Але вони сьогодні головні на цьому святі.

Пам`ятний хрест у міському парку, встановлений на честь українських гайдамаків, котрі загинули тут у 1917 році, боронячи Лозову від більшовицької орди зі сходу.

Олександр Шульга

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна не за підручником | Як львівський історик став добровольцем

Ще три роки тому його головною зброєю була наука. Нині він володіє АК-47 не гірше, ніж словом. А ще пише книгу. Робить це у перервах між бойовими чергуваннями. Війна його змінила, як і більшість тих, хто прийшов в окопи з цивільного життя. Тарас Ковалевич (позивний «Аспірант») – військовослужбовець 125 окремої бригади ТрО Сухопутних військ Збройних Сил України.

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.

Як правильно клепати косу. Поради від сільського косаря з Чернігівщини (відео)

Не всі з нас мають бензокосу. Або ж у критично важливий момент вона несподівано глохне. Всяке трапляється. Тож порятунком у таких випадках може стати ручна коса, з якою ще наші пра-пра-прадіди виходили на косовицю. Як підготувати традиційний для селянина інструмент, знає герой цього відео.