Перейти до основного вмісту

Як українці святкують Івана Купала (відео)


Лівобережна Україна завжди шанувала традиції купальського свята. Щороку на березі мальовничого ставу, що у селі Катеринівка Лозівського району, місцеві школярі й закохані у свій край і його історію педагоги влаштовували ввечері 6 липня  театралізоване дійство.

З обрядовими піснями (знайденими у самих глибинах народної пам`яті) й хороводами, веселими іграми, купальським вогнищем і віночками.

Ось така вона, Марена - жіночий символ поганських вірувань. Згодом її топитимуть у ставі.

А поки не настала темрява, дітлахи бавляться в ігри, водять хороводи

Чимала заслуга в залученні своїх земляків до стародавніх традицій належить керівнику районного будинку дитячої і юнацької творчості Світлані Тихій.



Це вона разом з донькою Полиною, місцевими гуртківцями, вчителями й співаками сільського хору знаходить час, аби берегти для нащадків безцінний історичний спадок рідної землі.

Яке свято без української пісні?

Та без каші?


 І ось, настав час кидати свого віночка у воду...




Надвечір запалало купальське вогнище

Коли воно трохи згасло), найсміливіші почали свої молодецькі розваги

Кажуть, серед сміливців були навіть іноземці!)

Усі ці фото зроблено з трьох купальських свят, що відбулися у Катеринівці протягом 2009-2011 років. Слобожанські традиції (відео)

Олександр Шульга

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як правильно клепати косу. Поради від сільського косаря з Чернігівщини (відео)

Не всі з нас мають бензокосу. Або ж у критично важливий момент вона несподівано глохне. Всяке трапляється. Тож порятунком у таких випадках може стати ручна коса, з якою ще наші пра-пра-прадіди виходили на косовицю. Як підготувати традиційний для селянина інструмент, знає герой цього відео.

Шлюбний клубок, жовті вушка і гіпнотичний погляд. Що треба знати про вужів (відео)?

Кажуть, одного разу на Полтавщині, поблизу райцентру Шишаки, місцеві жителі натрапили у лісі на велетенського вужа. Його довжина сягала ледь не 2,5 м , а голова була, наче чоловіча долоня. Полюючи нещодавно з фотокамерою посеред чернігівських боліт, я теж мріяв знайти якогось унікального екземпляра.

«Кожна відпрацьована година – це частинка сплетеної сітки» | Нотатки з війни

  У Лозовій на Харківщині волонтери невеличкого осередку від початку великої війни сплели близько 400 маскувальних сіток для наших захисників. Зізнаються, що трохи втомилися, але готові й далі працювати, бо мусять підтримувати і хлопців на фронті, і самих себе. А ще – демонструвати на загал силу українського духу.